Dzień bez śmiecenia

Nagrody rozdane. 11 maja obchodzimy Dzień bez śmiecenia święto, którego celem jest uświadamianie społeczeństwa na temat zasad prawidłowej segregacji śmieci, dlatego też termin rozstrzygnięcia naszego konkursu ekologicznego jest nieprzypadkowy. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej. Należało namalować komiks maksymalnie 4 sekwencyjną historyjkę obrazkową, ograniczoną do krótkich wypowiedzi bohaterów wyłącznie o tematyce ekologicznej zachęcającej do segregacji odpadów.

Zadanie nie było proste, dlatego komisja konkursowa postanowiła nagrodzić więcej niż jedną osobę, a nagrodzeni, jak i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto dwie nagrodzone prace zostały wydrukowane w dużym formacie i naniesione w formie grafiki na boczne burty śmieciarek. Prace będzie można podziwiać na naszych pojazdach przez najbliższe miesiące.

Kreatywność i oryginalność uczestników przerosła nasze oczekiwania. Komisja przy ocenianiu prac, wzięła pod uwagę zgodność z tematem, staranność i zdolności artystyczne.

Nagrodzono następujące osoby:

🔘 Marta Czaplicka – klasa VIII A Szkoła Podstawowa nr 184 w Łodzi

🔘 Aleksandra Lach – klasa VIII C Szkoła Podstawowa nr 205 w Łodzi

Wyróżniania otrzymali:

🔘 Hanna Zalega – klasa VII B SP 34

🔘 Antonina Bartosik – klasa VII A SP 34

🔘 Jan Warchulski – klasa VII D SP 41

🔘 Nicola Giejba – klasa VII C SP 7

🔘 Bartosz Halkiewicz – klasa VII A SP 7

🔘 Iga Filipczak – klasa VII C SP 7

Z roku na rok pogłębia się globalny problem związany z generowaniem coraz większej ilości odpadów. Ich bezpieczne zagospodarowanie, to jedno z najtrudniejszych wyzwań naszych czasów.

Każdego dnia nasi pracownicy ręcznie wybierają około 35 ton surowców nadających się do recyklingu. Zagospodarowanie odpadów stało się jednym z kluczowych wyzwań ludzkości, dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie już od najmłodszych lat.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe.

Skip to content