mapa strony

Opis firmy

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania powstało w 1945 roku. Dysponowało wówczas  23. samochodami oraz 14. wozami  konnymi przystosowanymi do wywozu nieczystości.  Na początku lat dziewięćdziesiątych XX. wieku MPO - przedsiębiorstwo państwowe zostało postawione w stan likwidacji.

15 listopada 1993 roku Rada Miejska Łodzi powołała do życia  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania  -  Łódź  Spółka  z  o. o.  z siedzibą w Łodzi przy ul. Tokarzewskiego 2.  100  %  udziałów w spółce posiada Gmina Łódź.  

Obecnie MPO - Łódź dysponuje nowoczesnym sprzętem do wywozu odpadów. Na wyposażeniu przedsiębiorstwa   znajdują   się  samochody  przystosowane  do  odbioru   odpadów  z   pojemników i kontenerów (głównie samochody marki Mercedes i Man) oraz samochody przystosowane do dalekiego transportu odpadów na składowiska. Spółka dysponuje też specjalistycznymi pojazdami do sprzątania ulic i placów oraz odśnieżania. Jesteśmy jedynym na rynku podmiotem, który bez pobierania opłat odbiera od swoich klientów posegregowane odpady. Od Gminy Łódź  MPO dzierżawi sortownię odpadów na Lublinku oraz zarządza zlokalizowanym przy sortowni składowiskiem balastu.

MPO - Łódź to znana i sprawdzona od lat marka. Naszymi klientami są zarówno właściciele prywatnych nieruchomości, jak również Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty Mieszkaniowe, zakłady pracy, instytucje. Podpisanie z nami umowy jest jednoznaczne z przejęciem przez naszą spółkę pełnej odpowiedzialności za wytwarzane odpady.

Wieloletnie  doświadczenie  na  rynku  daje  gwarancję  profesjonalnego wykonywania usług, zgodnie z życzeniem klientów. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz doświadczonej kadrze jesteśmy gotowi podjąć się każdego zlecenia. Odesłanie: Jak zostać naszym Klientem?

Plakaty MPO-Łódź z lat 60-tych XX wieku.

powrót do góry

przetargi

ZP/37/2017 - Przetarg nieograniczony na dostawy taśm gumowych oraz fartuchów - osłon bocznych do przenośników linii sortowniczej

więcej >>

ZP/36/2017 Przetarg nieograniczony na usługi płoszenia dzikiego ptactwa żerującego na składowisku balastu metodą sokolniczą oraz przy pomocy psów

więcej >>

ZP/38/2017 Dostawa wraz z montażem jednego fabrycznie nowego żurawia samochodowego oraz jednego prasokontenera do przewozu odpadów zbieranych selektywnie

więcej >>

ZP/35/2017 - Przetarg nieograniczony na dostawy oleju napędowego.

więcej >>

ZP/27/2017 - Przetarg nieograniczony na usługę odbioru i zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych)odpadów komunalnych o kodzie 200301.

więcej >>

ZP/32/2017 Dostawa w ramach leasingu operacyjnego, czterech fabrycznie nowych samochodów ciężarowych z zabudową bezpylną – jednokomorową o pojemności skrzyni ładunkowej min. 18 m3 – max 21 m3, z trzecią osią skrętną.

więcej >>

ZP/28/2017 Dostawa w ramach leasingu operacyjnego, dwóch fabrycznie nowych samochodów ciężarowych z zabudową bezpylną – jednokomorową o pojemności 16 m3.

więcej >>

ZP/31/2017 - Przetarg nieograniczony na usługę odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 191209-frakcja 0-20mm

więcej >>

ZP/29/2017 Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 191212 - blast luzem

więcej >>

aktualności

Black Friday w MPO-Łódź!

 

Black Friday w MPO-Łódź!

Takiej promocji jeszcze nie było! Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty! Tylko w piątek 24 listopada wybrane usługi nawet do -25%

Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta pod nr telefonu 42 616 02 09.

 

Black Friday w MPO-Łódź!

więcej >>

Cepik 2.0

W związku z wdrażaniem systemu informatycznego Cepik 2.0 w dniu jutrzejszym (piątek 10.11.2017) Stacja Diagnostyczna otwarta jest do godziny 14:00.

więcej >>

Ogłoszenie

MPO Łódź Sp z o.o. zaprasza podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych do składania pisemnych ofert na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok 2017. Oferty można składać w siedzibie spółki. Termin składania ofert do 15 września 2017.

więcej >>
pozostałe aktualności >>
2790019