mapa strony

Opis firmy

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania powstało w 1945 roku. Dysponowało wówczas  23. samochodami oraz 14. wozami  konnymi przystosowanymi do wywozu nieczystości.  Na początku lat dziewięćdziesiątych XX. wieku MPO - przedsiębiorstwo państwowe zostało postawione w stan likwidacji.

15 listopada 1993 roku Rada Miejska Łodzi powołała do życia  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania  -  Łódź  Spółka  z  o. o.  z siedzibą w Łodzi przy ul. Tokarzewskiego 2.  100  %  udziałów w spółce posiada Gmina Łódź.  

Obecnie MPO - Łódź dysponuje nowoczesnym sprzętem do wywozu odpadów. Na wyposażeniu przedsiębiorstwa   znajdują   się  samochody  przystosowane  do  odbioru   odpadów  z   pojemników i kontenerów (głównie samochody marki Mercedes i Man) oraz samochody przystosowane do dalekiego transportu odpadów na składowiska. Spółka dysponuje też specjalistycznymi pojazdami do sprzątania ulic i placów oraz odśnieżania. Jesteśmy jedynym na rynku podmiotem, który bez pobierania opłat odbiera od swoich klientów posegregowane odpady. Od Gminy Łódź  MPO dzierżawi sortownię odpadów na Lublinku oraz zarządza zlokalizowanym przy sortowni składowiskiem balastu.

MPO - Łódź to znana i sprawdzona od lat marka. Naszymi klientami są zarówno właściciele prywatnych nieruchomości, jak również Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty Mieszkaniowe, zakłady pracy, instytucje. Podpisanie z nami umowy jest jednoznaczne z przejęciem przez naszą spółkę pełnej odpowiedzialności za wytwarzane odpady.

Wieloletnie  doświadczenie  na  rynku  daje  gwarancję  profesjonalnego wykonywania usług, zgodnie z życzeniem klientów. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz doświadczonej kadrze jesteśmy gotowi podjąć się każdego zlecenia. Odesłanie: Jak zostać naszym Klientem?

Plakaty MPO-Łódź z lat 60-tych XX wieku.

powrót do góry

przetargi

ZP/26/2017 Wykonanie przebudowy instalacji zbierającej i odprowadzającej biogaz ze składowiska balastu zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Zamiejskiej 1.

więcej >>

ZP/24/ 2017 Sukcesywne dostawy odzieży roboczej

więcej >>

aktualności

Ogłoszenie

MPO Łódź Sp z o.o. zaprasza podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych do składania pisemnych ofert na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego za rok 2017. Oferty można składać w siedzibie spółki. Termin składania ofert do 15 września 2017.

więcej >>

Mixer

W minioną sobotę podczas Mixera Regionalnego 2017, wśród wystawców z całego województwa, wzdłuż ulicy Piotrkowskiej pojawiło się także MPO-Łódź. Prezentowaliśmy swoją ofertę edukacyjną, a także informowaliśmy mieszkańców, jak prawidłowo segregować odpady i co można otrzymać w procesie przetwarzania surowców.

 

więcej >>

Ogłoszenie

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania – Łódź Sp. zo.o. poszukuje kandydatów na stanowisko:
koordynator.

Wymagania:
•    doświadczenie w zarządzaniu ludźmi;
•    umiejętność pracy w zespole;
•    prawo jazdy kat. B;
•    obsługa komputera (pakiet Microsoft Office);
•    gotowość do pracy w systemie zmianowym,
•    mile widziane wykształcenie techniczne wraz z doświadczeniem

Oferujemy:
•    stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę,
•    pakiet socjalny,
•    przyjazną atmosferę pracy,
•    możliwość ubezpieczenia Grupowego.

Zakres prac:
Nadzorowanie zespołu pracowników, dokonywanie zakupów i sporządzanie zapotrzebowań, ustalanie grafików i rozliczanie czasu pracy kierowców, przygotowywanie specyfikacji do przetargów na części maszyn, elementy linii technologicznej,  wsparcie w rozwiązywaniu bieżących problemów, egzekwowanie przestrzegania przez pracowników przepisów i zasad bhp, nadzór nad utrzymaniem ciągłości linii technologicznej, współpraca z innymi działami przedsiębiorstwa.

CV można przesyłać na adres kadry(at)mpolodz.pl lub składać osobiście w siedzibie Przedsiębiorstwa ul. Tokarzewskiego 2.

więcej >>
pozostałe aktualności >>
2718188