mapa strony

Opis firmy

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania powstało w 1945 roku. Dysponowało wówczas  23. samochodami oraz 14. wozami  konnymi przystosowanymi do wywozu nieczystości.  Na początku lat dziewięćdziesiątych XX. wieku MPO - przedsiębiorstwo państwowe zostało postawione w stan likwidacji.

15 listopada 1993 roku Rada Miejska Łodzi powołała do życia  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania  -  Łódź  Spółka  z  o. o.  z siedzibą w Łodzi przy ul. Tokarzewskiego 2.  100  %  udziałów w spółce posiada Gmina Łódź.  

Obecnie MPO - Łódź dysponuje nowoczesnym sprzętem do wywozu odpadów. Na wyposażeniu przedsiębiorstwa   znajdują   się  samochody  przystosowane  do  odbioru   odpadów  z   pojemników i kontenerów (głównie samochody marki Mercedes i Man) oraz samochody przystosowane do dalekiego transportu odpadów na składowiska. Spółka dysponuje też specjalistycznymi pojazdami do sprzątania ulic i placów oraz odśnieżania. Jesteśmy jedynym na rynku podmiotem, który bez pobierania opłat odbiera od swoich klientów posegregowane odpady. Od Gminy Łódź  MPO dzierżawi sortownię odpadów na Lublinku oraz zarządza zlokalizowanym przy sortowni składowiskiem balastu.

MPO - Łódź to znana i sprawdzona od lat marka. Naszymi klientami są zarówno właściciele prywatnych nieruchomości, jak również Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty Mieszkaniowe, zakłady pracy, instytucje. Podpisanie z nami umowy jest jednoznaczne z przejęciem przez naszą spółkę pełnej odpowiedzialności za wytwarzane odpady.

Wieloletnie  doświadczenie  na  rynku  daje  gwarancję  profesjonalnego wykonywania usług, zgodnie z życzeniem klientów. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz doświadczonej kadrze jesteśmy gotowi podjąć się każdego zlecenia. Odesłanie: Jak zostać naszym Klientem?

Plakaty MPO-Łódź z lat 60-tych XX wieku.

powrót do góry

przetargi

ZP/22/ 2017 Przetarg nieograniczony na wykonanie przebudowy instalacji zbierającej i odprowadzającej biogaz ze składowiska balastu zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Zamiejskiej 1.

więcej >>

ZP/21/2017 Przetarg nieograniczony na usługę przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz.U. z 2016 r. poz. 831) dla MPO – Łódź Sp. z o.o.

więcej >>

ZP/20/2017 - Przetarg nieograniczony na sukcesywne dostawy części samochodowych

więcej >>

aktualności

Urodziny Łodzi

Zapraszamy do wspólnego świętowania 594. Urodzin Łodzi, w ramach których przygotowaliśmy dla mieszkańców szereg atrakcji podczas zwiedzania obiektu sortowni przy ul. Zamiejskiej 1.

Chcemy uświadamiać, jak kruchy jest ekosystem naszej planety, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w wycieczce ekologicznej.

Podczas wizyty omówienie będą nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów oraz ciekawostki ekologiczne z wykorzystaniem przestrzennej ścieżki edukacyjnej.

Godziny rozpoczęcia wycieczek: 9:00, 11:00, 13:00.

Wstęp jest bezpłatny, a zapisów należy dokonywać poprzez wysłanie zgłoszenia drogą mailowę na adres: aleksandrastasiak(at)mpolodz.pl z zaznaczeniem godziny rozpoczęcia zajęć, jaka Państwa interesuje.

 

więcej >>

Specjalista ds. kontrolingu

Specjalista ds. kontrolingu/ rachunkowości zarządczej  jest samodzielnym stanowiskiem w dziale finansowo-księgowym. Osoba pełniąca tę rolę pod nadzorem Głównego księgowego czynnie uczestniczy w przygotowaniu planu finansowego  i kontroli jego realizacji oraz współpracuje z działem księgowym w związku z tworzeniem nowego planu kont dostosowanym do zarządzania poprzez rachunkowość zarządczą. Analizuje procesy powstawania kosztów we wszystkich działach spółki. Kandydat powinien mieć wyższe wykształcenie, najlepiej ekonomiczne. Dodatkowo mile widziane jest doświadczenie zawodowe albo odbyte praktyki w dziale kontrolingu lub księgowości. Specjalista ds. kontrolingu/ rachunkowości zarządczej  powinien również biegle posługiwać się arkuszami kalkulacyjnymi i posiadać ponadprzeciętne umiejętności analityczne. Duże znaczenie w ramach wykonywanych na tym stanowisku obowiązków ma również wiedza teoretyczna z zakresu rachunkowości zarządczej i finansowej.
 

Zakres obowiązków

 

 • uczestniczenie w procesie tworzenia działu kontroling, współpraca przy analizie procesów powstawania  nowych usług działalności spółki
 • współpraca  w przygotowywaniu rocznego planu finansowego oraz kontrola jego realizacji i analiza odchyleń
 • analizowanie rentowności według poszczególnej  działalności usług itp.
 • wykonywanie kalkulacji dotyczących oceny rentowności planowanych projektów i inwestycji
 • wykonywanie kalkulacji na potrzeby działu księgowości: wyliczenia rezerw i odpisów aktualizacyjnych
 • sporządzanie analiz i raportów finansowych na wewnętrzne potrzeby firmy: dla kierownictwa lub dla innych działów
 • sporządzanie cyklicznych raportów dla Zarządu i Głównej księgowej.
 • utrzymanie i rozwój systemów analiz, raportowania i kontrolingu,

 

Wymagania:

 • wykształcenie wyższe (rachunkowość, ekonomia lub pokrewne),
 • doświadczenie w pracy w pionie finansowym, (preferowane w przedsiębiorstwie produkcyjnym),
 • znajomość kluczowych zasad rachunkowości oraz zagadnień kontrolingu,
 • bardzo dobra znajomość MS Office (głównie MS Excel)
 • znajomość systemów klasy ERP będzie dodatkowym atutem,
 • umiejętność analitycznego myślenia,
 • efektywna komunikacja.

Firma oferuje:

 • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
 • udział w profesjonalnych szkoleniach,
 • bogaty pakiet benefitów.

Prosimy o składanie ofert do 01.07.2017 r w siedzibie spółki lub na adres kadry(at)mpolodz.pl

więcej >>

Ścieżka ekologiczna

W związku ze zmianą zasad selektywnej zbiórki odpadów, a także bardzo dużym zainteresowaniem placówek edukacyjnych naszym obiektem, edukacyjna ścieżka ekologiczna przeszła metamorfozę i została wzbogacona o nowe tablice dydaktyczne wraz z odpowiednimi ekspozycjami.
Celem prowadzonych przez nas zajęć, jest promowanie wśród uczestników postaw proekologicznych. Pracownicy MPO-Łódź w ciekawy sposób opowiadają m.in. jak prawidłowo segregować odpady, czym zajmują się pracownicy sortowni, na czym polega recykling oraz upcykling.
Funkcjonujący od 2 lat obiekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Został on teraz doposażony m.in. w nowe tablice dydaktyczne, które przedstawiają wizualizację pomieszczeń, w których powstają odpady wraz z ekspozycjami ułatwiającymi najmłodszym wyobrażenie sobie sytuacji z codziennego życia.
Wykonane zostały także grafiki, z informacjami jak segregować prawidłowo odpady zgodnie z nowymi zasadami. Jest także punkt obrazujący proces recyklingu.
Do tej pory udział w zajęciach wzięło blisko 2000 osób. A już w samym 2017 roku odwiedziło nas ponad 500 osób z łódzkich przedszkoli, szkół oraz uczelni wyższych.
Bierzemy również udział ze swoją ofertą edukacyjną w miejskich półkoloniach, na które zgłosiło się w tym roku już ponad 15 placówek.
Modernizację dofinansował REKOPOL Organizacja Odzysku Opakowań S.A. w ramach programu Kultura Segregacji.
Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony www.mpolodz.pl

 

więcej >>
pozostałe aktualności >>
2642349